LKS Forteca Świerklany - GKS Dąb Gaszowice 3:2 (2:0)
 
Bramki dla Gaszowic:
1:2 Niećko 50' (asysta Koch)
2:2 Siedlaczek 54'
 
Skład Gaszowic:
Riabowski - Gołyś (36' testowany zawodnik), Berger, testowany zawodnik, Ogon (65' Gołyś) - Chruszcz, Mańka (74' Staniek), Niećko, Koch - Kraśniewski - Siedlaczek
 
W mocno okrojonym i eksperymentalnym składzie GKS Dąb Gaszowice rozegrał dziś mecz kontrolny z Fortecą Świerklany. Przeciwko jednemu z głównych faworytów do IV ligi, niestety nie mogli z różnych przyczyn dziś zagrać: Przemysław Stebel, Krzysztof Markiefka, Daniel Malgrab, Dawid Szymik i Jakub Hajdas.
Pierwsze 45 minut zdecydowanie dla Fortecy, gospodarze zdołali strzelić nam 2 bramki i zasłużenie wygrali tę połowę spotkania.
Nasi piłkarze w 12 minucie meczu, mieli jednak dobrą okazję do strzelenia bramki. Mariusz Kraśniewski po świetnym dośrodkowaniu Dariusza Chruszcza, bliski był pokonania bramkarza Świerklan. Druga połowa to już zdecydowanie lepsza gra naszej drużyny. W 50 minucie Dominik Niećko, a w 54 minucie Dominik Siedlaczek pokonali bramkarza Fortecy, doprowadzając do wyrównania. W 58 minucie Mariusz Kraśniewski, bliski był wyprowadzenia GKSu Dębu Gaszowice na prowadzenie, piłka jednak po jego strzale z rzutu wolnego, uderzyła w poprzeczkę. Niestety w wyniku nieporozumienia w obronie, nasza drużyna dała sobie strzelić 3 bramkę i ostatecznie gospodarze wygrali 3:2.
Biorąc pod uwagę duże osłabienie personalne naszej drużyny w tym meczu, gra GKSu Dębu Gaszowice w drugich 45 minutach mogła się podobać. Trzeba także dodać, iż dobrze wypadli dwaj zawodnicy testowani.
ceg.jpg