GKS Dąb Gaszowice - Zameczek Czernica 2:1 (1:0)
 
Bramki dla Gaszowic:
1:0 Hajdas 35' (asysta Stebel)
2:1 Kraśniewski 52' (asysta Siedlaczek)
 
Skład Gaszowic:
I połowa: Riabowski - Gołyś, Hajdas, Berger, Markiefka - Kraśniewski, Niećko, Mańka, Stebel - Siedlaczek - testowany zawodnik (27' Chruszcz)
II połowa: Riabowski - Gołyś, Hajdas, Berger, Ogon - Chruszcz, Niećko (78' Markiefka), Mańka, Stebel - Kraśniewski (84' Siedlaczek) - Siedlaczek (70' testowany zawodnik)
 
Dobry mecz kontrolny z mocnym przeciwnikiem rozegrał dziś GKS Dąb Gaszowice. W obu drużynach brakowało co prawda paru zawodników, ale i tak mecz sparingowy był bardzo pożytecznym sprawdzianem. W naszej drużynie nie było dziś Krzysztofa Kocha i Jakuba Gorusa, nie mogli niestety także dziś zagrać kontuzjowani Daniel Malgrab i Dawid Szymik. Kacper Kubik oraz Karol Wieczorek trenują z innymi drużynami.
W 35 minucie meczu rzut wolny wykonywał Przemysław Stebel. W swoim stylu dograł idealną piłkę na głowę Jakuba Hajdasa, a ten nie dał szans bramkarzowi Zameczku. W 51 minucie nasi rywale wyrównali na 1:1, ale kilkadziesiąt sekund poźniej, nasza młoda drużyna ponownie wyszła na prowadzenie. Dominik Siedlaczek powalczył o piłkę na prawej stronie boiska, zdołał ją zgrać do środka do Mariusza Kraśniewskiego, a ten przepięknym uderzeniem posłał piłkę w okienko bramki Zameczku Czernica. Na tym nasza drużyna nie chciała zakończyć. W 55 i 57 minucie meczu po strzałach Dariusza Chruszcza i Dominika Niećko ukraiński bramkarz Zameczku ratował swój zespół. Wynik nie zmienił się jednak już do końca meczu. Na tle mocnego doświadczonego zespołu Zameczku Czernica, nasza młodzież spisała się dziś naprawdę dobrze.
 
Kolejny mecz kontrolny pierwsza drużyna GKSu Dębu Gaszowice rozegra w sobotę 27.02.2021 r. o godz 11 30, na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Rybniku-Kamieniu. Naszym przeciwnikiem będzie GKS Pierwszy Chwałowice.
ceg.jpg