W pierszym meczu kontrolnym na boisku w Moszczenicy, GKS Dąb Gaszowice uległ 3:2 młodzieży KS GKS 1962 Jastrzębie.
 
KS GKS 1962 Jastrzębie U-19 - GKS Dąb Gaszowice 3:2 (1:2)
 
Bramki dla Gaszowic:
0:1 Kraśniewski 22'
0:2 zawodnik testowany 28'
 
Skład Gaszowic:
I połowa: Riabowski - Ogon, Berger, Hajdas, Markiefka - Koch, Malgrab (25' Gołyś), Kraśniewski (32' Mańka), Stebel - Niećko (25' testowany I), Siedlaczek.
II połowa: testowany II - testowany III, Berger, Hajdas (68' Niećko), Markiefka (68' Ogon) - testowany IV, Gołyś (60' Malgrab), Mańka (75' Gołyś), Stebel (68' Koch) - Siedlaczek (68' Kraśniewski), testowany I (85' Mańka)
 
Pierwszy mecz kontrolny zimowego okresu przygotowawczego GKS Dąb Gaszowice rozegrał na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jastrzębiu Moszczenicy. Niestety zima ostro dała się we znaki i piłkarze rozegrali sparing na mocno zaśnieżonej murawie. Pomimo wielu odważnych ataków młodzieży pierwszoligowca, to nasi piłkarze w tych trudnych warunkach, zdobyli 2 pierwsze bramki w tym meczu. W 22 minucie Mariusz Kraśniewski sprytnie tuż obok słupka, zaskoczył bramkarza gospodarzy. Po kolejnych 6 minutach było już 2:0 dla naszej drużyny, po bramce testowanego napastnika. Jeszcze przed przerwa bramkę kontaktowa zdobyli młodzi jastrzębianie. W drugich 45 minutach trener Riabowski wystawił mocno experymentalne zestawienie, by przetestować zarówno nowych zawodników, jak również grę na innych pozycjach, kilku naszych piłkarzy. Pomimo paru szans na zdobycie kolejnych bramek dla naszej drużyny, w drugiej połowie bramki strzelała tylko młodzież z Jastrzębia. Około 75 minuty padło wyrównanie, a w 85 minucie w niegroźnej sytuacji na obrzeżach pola karnego, jeden z naszych piłkarzy dotkął piłki ręką i sędzia podyktował dla gospodarzy rzut karny. Pewnie wykonana 11-tka ustaliła wynik meczu.
 
Podsumowując, można powiedzieć, iż był to bardzo ciekawy mecz kontrolny ze zdolną młodzieżą pierwszoligowca, szkoda tylko iż w dosyć trudnych warunkach.
 
Kolejny mecz kontrolny pierwsza drużyna GKSu Dębu Gaszowice rozegra już jutro, tj w sobotę 13.02 o godz 12 00, na boisku w Nieboczowach. Naszym przeciwnikiem będzie KS Naprzód Borucin
ceg.jpg