GKS Dąb Gaszowice - LKS Zameczek Czernica 0:2 (0:1)
 
Skład Gaszowic: Riabowski - Mańka (73' Chruszcz), Berger, Polczyk (84' Ogon), Hajdas - Koch, Gołyś (46' Kraśniewski), Malgrab, Szymik (46' Kubik) - Stebel - Siedlaczek (67' Wieczorek)
 
Mecz w Łukowie Śl rozpoczął się od minuty ciszy, gdyż 3 dni temu zmarła matka kapitana naszej drużyny Mariusza Kraśniewskiego.
 
W derbach Gminy Gaszowice nie pierwszy już raz sędziowie byli na pierwszym planie, nie inaczej było także dzisiaj. W 20 minucie meczu po wślizgu Krzysztofa Kocha w piłkę, w teatralny sposób padł w polu karnym na murawę Marcin Sobczak. Dwaj młodzi sędziowie z Podokręgu Racibórz po konsultacji między sobą, zdecydowali o podyktowaniu rzutu karnego. Nie ma co sie dziwić, iż za tę decyzję, sędziowie otrzymali sporo cierpkich słów. Bramka w zdecydowany sposób ustawiła mecz, Czernica mądrze się broniła i wyprowadzała groźne kontrataki, z których mogły paść bramki. Jedna z takich akcji w samej końcówce meczu zdecydowała o wygranej Zameczku. Nasi piłkarze nie potralili przebić się przez szczelne zasieki obronne gości i mecz zakończył się naszą porażką.
ceg.jpg