GKS Dąb Gaszowice II - LKS Zameczek Czernica II 5:1 (3:0)
 
Bramki: A. Sapek 2, D. Wojaczek, K. Mielimonka, M. Otlik - Ł. Gembalczyk
Skład Dębu: B. Porwoł - K. Gorus (Sz. Szczyrba), T. Mentelski (D. Staniek), K. Polczyk, P. Sznajder ( K. Gwóźdź) - K. Mielimonka, K. Szendera (M. Otlik), P. Zając, A. Sapek (T. Mazurek) - K. Tomaszewski (Ł. Gwóźdź), D. Wojaczek
 
Bardzo ciekawe spotkanie obejrzeli dzisiaj kibice w Łukowie Śląskim. Początkowe minuty były wyrównane z lekką przewagą gości, którzy stworzyli sobie dwie dobre sytuację ale ich nie wykorzystali. Po upływie 20 minut przewagę zaczęli uzyskiwać zawodnicy Dębu. Na bramkę trzeba było czekać do około 30 minuty, kiedy po podaniu Kuby Szendery na skrzydle znalazł się Krzysztof Mielimonka i podaniem wzdłuż bramki podał do Artura Sapka, który dopełnił formalności i wyprowadził Dąb na prowadzenie. Kilka minut później było już 2:0 kiedy Krzysztof Tomaszewski podał do Dawida Wojaczka a ten strzałem w długi róg pokonał Roberta Zdrzałka. W doliczonym czasie pierwszej połowy w polu karnym faulowany był Artur Sapek. Sędzię wskazał na 11 metr, a rzut karny na bramkę zamienił Krzysztof Mielimonka.
Po przerwie przez kilka pierwszych minut przycisnęła Czernica, ale nasi zawodnicy dobrze się bronili. Około 60 minuty znowu Dąb przejął inicjatywę. Po jednej z akcji do wybitej przez bramkarza Zameczku piłki doszedł Artur Sapek i głową zdobył drugą bramkę w meczu. Kilka minut później kontaktową bramkę dla Zameczku zdobył wychowanek Dębu Łukasz Gembalczyk, który precyzyjnie przymierzył z 18 metra. Na 10 minut przed końcem piątą bramkę zdobył wprowadzony kilkanaście minut wcześniej nasz najstarszy zawodnik Marian Otlik, czym przypieczętował zwycięstwo Dębu. Nasi zawodnicy stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji jednak brakło precyzji i wynik nie uległ już zmianie.
Dąb dzisiaj pokazał wolę walki i w pełni zasłużenie zwyciężył w gminnych derbach.
ceg.jpg