GKS Dąb Gaszowice - LKS 1908 Nędza 1:2 (1:1)
 
Bramka dla Gaszowic:
 
1:0 Dawid Wojaczek 19'
 
Skład Gaszowic: Riabowski - Gorus (58' Markiefka), Ogon, Hajdas, Berger - Szymik, Malgrab (46' Gołyś), Kubik (82' Chruszcz), Sapek (46' Stebel) - Wojaczek (46' Kraśniewski) - Siedlaczek (74' Sadło)
 
Odpadamy niestety z Pucharu Polski już w pierwszej rundzie tej edycji. Jest to pierwsza porażka w regulaminowym czasie gry GKSu Dębu Gaszowice na szczeblu Podokręgu Racibórz, od 13 sierpnia 2014 r. Każda sieria kiedyś się kończy, ale byliśmy niepokonani w tych rozgrywkach od prawie 6 lat.
Rozpoczęło się całkiem dobrze, bo juz w 19 min GKS Dąb Gaszowice objął prowadzenie. Dominik Siedlaczek podawał, a Dawid Wojaczek wykończył akcję naszej drużyny. LKS 1908 Nędza miała dziś jednak w swoich szeregach najlepszego zawodnika tego meczu. Marcin Stasiowski w pierwszych 45 minutach wyrównał stan rywalizacji, by w drugiej połowie strzelić bramkę, która przesądziła o zwycięstwie gości. Trzeba jednak dodać, iż nasi piłkarze stworzyli sobie w drugich 45 minutach sporo sytuacji bramkowych, brakowało niestety skuteczności. Jeszcze w 90 minucie meczu Jakub Hajdas był o włos od strzelenia bramki dla Gaszowic, niestety w zamieszaniu podbramkowym przestrzelił. Jesteśmy jednak przekonani, iż nasi piłkarze już w sobotę, pokażą nam pełnię swoich możliwości.
ceg.jpg