LKS Tworków - GKS Dąb Gaszowice 2:1 (1:0)
 
Bramka dla Gaszowic:
2:1 Sapek 84'
 
Skład Gaszowic: Riabowski - Markiefka, Ogon (45' Kubik), Hajdas, Kantyka (30' Gorus) - Szymik, Gołyś (80' Malgrab), Wardęga, Stebel - Kraśniewski - Siedlaczek (75' Sapek)
 
Niestety od porażki w Tworkowie rozpoczął GKS Dąb Gaszowice sezon 2020/2021. Prawdopodobnie najmłodsza drużyna w historii seniorskiej piłki "Dębu" Gaszowice, do ostatniej minuty walczyła o punkt, na boisku jednego z faworytów naszej grupy okręgówki. Trener Piotr Riabowski niestety nie mógł dziś skorzystać z dwóch ważnych piłkarzy, jakimi są Piotr Berger i Dariusz Chruszcz.
Pierwsza połowa to wyraźna przewaga gospodarzy, ale dobrze bronił Szymon Riabowski i młody blok obronny całkiem dobrze się spisywał. W 30 minucie meczu kontuzji doznał Maciej Kantyka i szansę debiutu (zarówno w seniorskiej piłce jak i lidze okręgowej) otrzymał niespełna 17 letni wychowanek GKSu Dębu Gaszowice - Jakub Gorus. Niestety w 33 minucie gospodarze objęli prowadzenie. W 45 minucie meczu Mariusz Kraśniewski bezsprzecznie strzelił bramkę w prawidłowy sposób, ale ogromny błąd sędziego, zarejestrowany w materiale filmowym, pozbawił naszą drużynę wyrównującego gola. Po przerwie w 61 minucie meczu doskonałą okazję do zdobycia bramki miał Dominik Siedlaczek, niestety po jego strzale, obrońca LKS Tworków zdołał wybić z lini bramkowej piłkę i gospodarze przeszli do szybkiego kontrataku. Dobrze znany i lubiany w Gaszowicach, Krzysztof Szewczyk popędził prawą stroną boiska, dośrodkował pod bramkę, a tam Mateusz Kocot z bliska wpakował piłkę do siatki na 2:0. Nasi piłkarze grali jednak z minuty na minutę coraz lepiej. Dobrą zmianę dał Kacper Kubik i pod bramką Tworkowa było coraz groźniej. W 75 minucie meczu za Dominika Siedlaczka wszedł Artur Sapek i po paru minutach zdobył bramkę dla Gaszowic. Przemysław Stebel z rzutu wolnego, wrzucił piłkę pod bramkę Tworkowa, a Artur Sapek strzałem głową umieścił ją w siatce. Do końca meczu stroną przeważającą był GKS Dąb Gaszowice. Nasi piłkarze dążyli do zdobycia bramki, ale LKS Tworków ostatecznie obronił wynik 2:1.
ceg.jpg