CLJ Górnik Zabrze - GKS Dąb Gaszowice 9:2 (4:1)

0:1 Kraśniewski
4:2 Ziaja

Skład Gaszowic:
I połowa:
zawodnik testowany I ( 30' zawodnik testowany II) - Markiefka, Kraśniewski, Wardęga, Berger - Koch, P Kapała, Sobeczko, Stebel - Ziaja, Siedlaczek
II połowa:
zawodnik testowany II (60' zawodnik testowany III) - Markiefka (70' Sobeczko), Gołyś, Kraśniewski (70' Wardęga), Berger - Podeszwa, Kubik, Malgrab, Stebel (70' Koch) - zawodnik testowany IV, Ziaja (70' Siedlaczek)

Srogą lekcję piłki otrzymali dziś nasi piłkarze w drugim meczu kontrolnym tej zimy. Najzdolniejsza młodzież Górnika Zabrze pokonała naszych piłkarzy aż 9:2
Trener Grzegorz Dziuk niestety nie mogł dziś skorzystać z dwóch podstawowych zawodników. Krzysztof Sikora i Dawid Kapała z różnych powodów nie mogli dziś zagrać. Trener GKSu Dębu Gaszowice testował dziś 4-ch zawodników w tym aż 3-ch bramkarzy. Mecz kontrolny bardzo dobrze rozpoczął GKS Dąb Gaszowice. W 16 minucie po rzucie rożnym, niezawodny Mariusz Kraśniewski, grający dziś z konieczności na środku obrony, otworzył wynik. 30 sekund wcześniej Przemysław Stebel pomylił się o kilkanaście centymetrów, uderzając obok słupka, po świetnym podaniu Tomasza Sobeczko. Później do głosu doszli już podopieczni Jana Żurka, którzy do przerwy strzelili nam aż 4 bramki. Doskonałą okazję do strzelania bramki w pierwszych 45 minutach miał jeszcze Krzysztof Koch, lecz w sytuacji sam na sam z bramkarzem Górnika, przeniósł piłkę nad poprzeczką.Także Mariusz Kraśniewski sprytnym uderzeniem próbował przelobować bramkarza z Zabrza, ale minimalnie zabrakło precyzji i pierwsze 45 minut zakończyło się wynikiem 4:1 dla Górnika. Po zmianie stron, ponownie pierwsi bramkę zdobyli nasi piłkarze. Bramkę na 4:2 strzelił Paweł Ziaja. W kolejnych minutach dominacja młodzieży Górnika Zabrze była już zdecydowana. Trener Grzegorz Dziuk w drugich 45 minutach meczu sprawdził wszystkich dostępnych dziś piłkarzy GKSu Dębu Gaszowice, a także zawodników testowanych, na tle niezwykle wymagającego rywala. Kolejny sprawdzian naszej drużyny już w sobotę o godzinie 12 00, na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Knurowie. Naszym sparingpartnerem będzie Concordia Knurów.